KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

İsteğe Bağlı Hazırlık Programı kayıt süreci devam ediyor-09.09.2019

KSÜ Yabancı Diller Yüksekokulu

2019–2020 İngilizce Hazırlık Programı

Değerli Öğrencilerimiz, Üniversitemize Hoş Geldiniz!

İngilizce Hazırlık Programı isteğe bağlı olarak üniversitemizin birinci ve ikinci öğretim olmak üzere tüm bölümlerinde uygulanmaktadır. Bu eğitimden faydalanmak isteyen ve üniversitemize şahsen kayıt yaptıran öğrencilerimiz ilgili birim kayıt bürolarında temin ederek dolduracakları “isteğe bağlı hazırlık programı başvuru formu” ile İngilizce Hazırlık Programına kayıt olabilirler. E-devlet üzerinden üniversitemize kayıt olan öğrencilerimiz ise 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında ders kayıt haftasında Yabancı Diller Yüksekokuluna şahsen başvurarak programa kayıt yaptırabilirler.

İngilizce Hazırlık Programı her biri 8 haftalık 4 Modülden oluşur. Her Modül A1, A2, B1, B1+, B2 ve C1 dil seviyelerini içerir ve 4 aşamalı Kur Sistemi uygulanır. Her kur dönemi 8 haftadan oluşur. Her 8 hafta bir Modül’dür. Her Modül içerisindeki en az 2 Quiz Kur İçi Sınavları oluştururken, her kur sonunda Konuşma Sınavı içeren Kur Sonu Sınavları uygulanır. Kur Sonu Puanı 65 ve üstü olan öğrenciler bir üst kura geçerler (Kur İçi Sınavların %60’ı + Kur Sonu Sınavının %40’ı=Kur Sonu Puanı). Bir akademik yılda 4 Modül sonunda olmak üzere 4 Kur Sonu Sınavı uygulanır ve bu sınavlarla Kur Başarısı belirlenir, ayrıca Hazırlık Programında Başarılı sayılmak için Akademik Yıl sonunda Yıl Sonu Sınavı yapılır. Yıl Sonu sınavında başarısız olan öğrenciler için bütünleme sınavı yapılır.

Öğrencinin Hazırlık Programında başarılı sayılabilmesi için Yıl Sonu Sınavına girmesi ve de Hazırlık Programı Yıl Sonu Puanın 65 ve üzeri olması gerekir (Hazırlık Programı Yıl Sonu Puanı; Ağırlıklı Yıl İçi Not Ortalamasının %60’ı + Yıl Sonu Sınavının %40’ı alınarak hesaplanır). Bir İngilizce Hazırlık Programı öğrencisinin Yıl Sonu Sınavına girebilmesi için; %85 devam koşulunu yerine getirmesi ve Ağırlıklı Yıl İçi Not Ortalamasının 50 ve üzeri gerekir (AYİNO otomasyonda otomatik olarak hesaplanır ve öğrenci tarafından görülebilir). Yıl Sonu Sınavına giremeyen veya girip yeterli puanı alamayan öğrencilere Bütünleme Sınavı uygulanır, her iki sınavda da başarılı olamayan öğrencilere başarılı oldukları seviyede Kur Belgesi verilir

Programda her Modül haftada 26 ders saati olmak üzere toplam 208 saat ve yıl boyunca 32 haftada toplam 832 saat olmak üzere yoğun bir İngilizce eğitimi sunulmaktadır. İngilizce Hazırlık Programından azami ölçüde faydalanabilmeniz için derslere devam büyük önem arz etmektedir. KSÜ Yabancı Dil Hazırlık Programı Yönergesi uyarınca devamsızlık üst sınırı toplam ders saatinin %15’ini kapsamaktadır. Her Modül için toplam devamsızlık sınırı 31 saat iken yıllık genel devamsızlık sınırı 124 saattir. Modül bazında 32 saat ve üzerinde devamsızlık yapan öğrenciler kuru tekrar ederler. Hazırlık programında yıl bazında 125 saat ve üzerinde devamsızlık yapan öğrenciler hazırlık programında başarısız sayılırlar. Devamsızlıktan kalan öğrenciler takip eden eğitim-öğretim yılında bölümlerine devam edebileceklerdir.

Üniversitemize kayıt döneminde “İsteğe Bağlı Hazırlık Programına kayıt formu” doldurarak veya şahsen Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurarak İsteğe Bağlı Hazırlık Programına kayıt olabilirsiniz. Programa kayıt olduktan sonra gerekli bilgilendirmelere ve güncel programlar ile sınıf listelerine web sitemizden (www.yabancidiller.ksu.edu.tr) ve Yüksekokulumuz ilan panolarından ulaşabilirsiniz.

TAKVİM

Eğitim Öğretim Başlangıcı ve Oryantasyon

17 Eylül 2019 Salı – 13:00 (YDY 1.Kat Amfi)

İngilizce Düzey Belirleme Sınavı

18 Eylül 2019 Çarşamba –10:00 (YDY 2.Kat Derslikler)

Kur Sınıflarının Belirlenmesi ve Sınıf Listeleri İlanı

18 Eylül 2019 Çarşamba – 17:00

 

İLETİŞİM: Şef Mustafa FINDIK Telefon: 0344 300 1967 E-posta: mfindik@ksu.edu.tr

YADYO Resmi Web Sitesi: www.yabancidiller.ksu.edu.tr

 MUTLU, SAĞLIKLI VE BAŞARILI BİR EĞİTİM HAYATI DİLERİZ.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı