KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

İsteğe Bağlı Hazırlık Uzaktan Eğitim ve Seviye Belirleme Sınavı Duyurusu-28.09.2023

Üniversitemiz Senatosunun son aldığı karar doğrultusunda İngilizce Hazırlık Programı derslerinin UZAKTAN EĞİTİM (ONLINE) olarak uygulanmasına karar verilmiştir.

Seviye Belirleme sınavı ise önceden belirlendiği şekliyle yüz yüze uygulanacaktır. Sınava girmeyen öğrenciler Hazırlık Programına Başlangıç Düzeyi olan BEGINNER seviyesinden başlamayı kabul etmiş sayılırlar.

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık tercih eden öğrenciler Seviye Belirleme Sınavına 2 Ekim 2023 Pazartesi 13:00'da Yabancı Diller Yüksekokulu binasında gireceklerdir.

İsteğe Bağlı Hazırlık öğrencileri sınav salonunu bina girişinde ve panolarda ilan edilen listelerden sınav günü öğrenebilirler.

Listelerde adını bulamayan öğrenciler bölüm başkanı veya yabancı diller öğrenci işleri biriminden yardım alabilirler.

Sınav sonrası ders programları, uzaktan eğitim sistemine giriş bilgilendirmesi ve sınıf listeleri yabancidiller.ksu.edu.tr adresinden ilan edilecek ve dersler başlayacaktır.

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Programını e-devlet üzerinden tercih etmeyen/edemeyen öğrenciler dilekçe ile yasal süre içerisinde ders başlangıcı olan  2 Ekim tarihinden 10 gün sonrasına kadar Yabancı Diller Yüksekokulu'na başvurarak programa kayıt olabilirler. Hazırlık tercihinden vazgeçmek isteyen öğrenciler ise aynı yasal süre içerisinde kendi fakülte/yüksekokul/bölüm öğrenci işlerine başvurarak 1. sınıf ders kayıtlarını yaptırabilirler. 

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı