KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

Zorunlu İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı ve Uzaktan Eğitim Duyurusu-28.09.2023

            

           Üniversitemiz Senatosunun son aldığı karar doğrultusunda İngilizce Hazırlık Programı derslerinin UZAKTAN EĞİTİM (ONLINE) olarak uygulanmasına karar verilmiştir.

           Hazırlık Muafiyet Sınavı ise önceden belirlendiği şekliyle yüz yüze uygulanacak olup daha önce Pazartesi ve Salı olarak belirlenen iki oturum iki farklı gün uygulaması il dışından gelen öğrencilerin konaklama sorunu yaşamaması için 2 Ekim Pazartesi sabah ve öğleden sonra olarak güncellenmiştir.

Zorunlu İngilizce Hazırlık Muafiyet sınavı salon öğrenci listeleri ekte ilan edilmiştir. Sınav listeleri sınav günü ayrıca yüksekokul girişinde ve panolarda ilan edilecektir. Sınav saatinden en az 15 dakika önce Yabancı Diller Yüksekokulu binamızda hazır bulunmanız önerilir.

EF İngilizce Öğretmenliği ve İTBF Mütercim ve Tercümanlık Bölümleri Zorunlu İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı 2 Ekim 2023 Pazartesi günü Saat 10.00 da 1. Oturum (Written Exam) ve 1. Oturumda başarılı olan öğrenciler için yine aynı gün 2 Ekim 2023 Pazartesi Saat:15.00'da 2. Oturum (Speaking Exam) olarak YDY binasında gerçekleşecektir. İngilizce Hazırlık Muafiyeti için sınavdan en az 70 puan alınması gerekmektedir. 2. Oturum Speaking sınavına girebilmek için 1. Oturumdan en az 30 puan alınması gerekmektedir. 1. Oturumdan 29 puan ve altında alan öğrenciler 2. Oturuma giremez ve başarısız sayılırlar. 1. Oturum sınav sonuçları ve değerlendirme sonrası 2. Oturuma girmeye hak kazanan öğrencilerin Speaking sınavı programı yabancidiller.ksu.edu.tr adresinden ve bina girişindeki panolardan 14:30'da ilan edilecektir.

           Sınav Yabancı Diller Yüksekokulu binasında ve dersliklerinde yapılacaktır. Öğrenciler sınava girecekleri sınav salonlarını ayrıca sınav günü bina girişindeki duyuru panosundan ve derslik girişindeki duyuru panolarından öğrenebilirler. Ek Kontenjandan kayıt olan öğrenciler ve listelerde adını bulamayan öğrenciler bölüm başkanı ve öğrenci işlerinden destek alabilirler.

         Zorunlu İngilizce Hazırlık Öğrencilerinin muafiyet sınavına ve hazırlık derslerine kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Öğrencilerimiz muafiyet sınavına ve muafiyet sınavından başarısız olmaları durumunda hazırlık derslerine sistem tarafından otomatik kaydedilmektedirler. Muafiyet sınavından başarılı olan öğrenciler ise bölümleri ile iletişime geçerek danışmanları vasıtasıyla ders kayıtlarını yapmak zorundadırlar.

      Sınav sonrası ders programları, uzaktan eğitim sistemine giriş bilgilendirmesi ve sınıf listeleri yabancidiller.ksu.edu.tr adresinden ilan edilecek ve dersler başlayacaktır. 

           Sınav uygulaması aşağıdaki gibidir.

 

ELT PROFICIENCY

SESSION#1

2 Ekim 2023

Pazartesi 10:00

SESSION#2

2 Ekim 2023

Pazartesi 15:00

 

Writing

40 Points

Listening                   10x0,5

 

20 Points

Speaking

40 Points

Use of English          30x0,25

Reading                    15x0,5


Grup1

Grup2

Grup3

Grup4

Grup5

Grup6

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı